ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001, bir ürün ya da hizmetin türüne bağlı olmaksızın, müşteriye sunulma aşamasına gelinceye kadar geçirdiği tüm süreçlerin, kalite yönetim sistem prensipleri çerçevesinde yönetilerek, sürekliliğinin sağlanmasını garanti eden bir yönetim sistemidir. ISO 9001 Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) tarafından yayınlanmış ve dünyada kurum ve kuruluşlar tarafından en yaygın olarak kullanılmakta olan Yönetim Sistemi Standardı'dır. 

Mevcut dünya düzeninde ayakta kalabilmek, tüm sektörlerde müşteri ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürün ve hizmetin sağlanmasıyla gerçekleşebilecektir. Bunun en çok tercih edilen ve yaygın yollarından birisi de kuruluşlarda, tasarım aşamasından başlayarak pazarlama, üretim/hizmet sunumu ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm aşamaları kapsayan ve sürekli gelişmeyi hedefleyen, ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin uygulanmasıdır. ISO 9001 standardının en güncel versiyonu 2015 yılında ISO tarafından yayınlanmış olup, eski versiyon olan 2008 versiyonunun kullanım süresi 14 Eylül 2018 tarihi itibariyle sona ermiştir.

Neden ISO 9001?

- Ulusal ve uluslararası rekabet üstünlüğü sağlar
- İletişim güçlendirir
- Kurumsal imajı güçlendirir
- Ürün / hizmet güvenilirliği sağlar
- Müşteri odaklı çalışmayı özendirir
- Çalışanların motivasyonunu arttırır
- Proses yaklaşımı ile proseslerin verimliliğini arttırır
- Düzeltici ve önleyici faaliyetlerde, proseslerde sürekli iyileştirmeyi kurum kültürü haline getirir
- Kalite problemlerinden kaynaklanan ekonomik ve diğer kayıpların önlenmesini sağlar
- Maliyetleri düşürür
- İhracatta ve pazarda kuruluşun müşteri tarafından kolayca kabul edilebilirliğini sağlar
- İzlenebilirlik ve denetim kolaylığı sağlar
- İyileştirme alanlarının belirlenmesine yardımcı olur
- Her sektör büyüklükteki kuruluşlara uygulanabilir

* ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almak için lütfen Başvuru Formumuzu doldurunuz veya bbs@bbsas.com.tr e-mail adresimiz ve 0 (312) 285 81 23 irtibat numaramızdan bizimle irtibata geçiniz.

Hemen Soru Sor

Sorular en kısa sürede size sms veya email yolu ile cevaplandırılır. (Kayıtlarda verilen Gsm Numaraları Gizli Tutulmaktadır.)