Her kurumun kendi özelliklerine uygun olarak farklı bir İş Sürekliliği planına sahip olması gerekir. Üst yönetim sistemin devamlılığı açısından, planlama ve sistem kurulumu öncesi acil durumlara karşı hazırlıklı olunması gerektiğininin bilincinde olmalı ve kurumda bir risk kültürü oluşturmalıdır. Üst yönetimin ayrıca planlı ve organize hareket etme bilincinin çalışanlara aktarılabilmesi amacıyla bilinçlendirme çalışmaları yürütmesi gerekir. Burada önemli olan kuruma uygun İş Sürekliliği Planlamasının yine kurum çalışanlarının katılımıyla ve üst yönetimin desteğiyle yapılması ve İş Sürekliliği Yönetim Sisteminin oluşturulmasıdır.

Kurumların iş süreçlerinde beklenmedik olumsuz olaylar söz konusu olduğunda:

Müşteri hizmetlerinde devamlılığı sağlayabilmek,
Yasal ve üçüncü kişilere karşı olan sorumlulukları zamanında yerine getirebilmek,
İş akışlarında karmaşıklığa / kesintiye sebebiyet vermemek,
Felaketlerin finansal etkilerini azaltabilmek,
Felaket anında can kayıplarını asgariye indirmek,
Beklenmedik durumlarda varlıkları en iyi şekilde korumaya almak
amacıyla, kurumun kendi kritik iş süreçlerine odaklı, risk bazlı, işlevsel bir iş sürekliliği planı hazırlaması ve yönetebilmesi gerekmektedir.

* ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Belgesi almak için lütfen Başvuru Formumuzu doldurunuz veya bbs@bbsas.com.tr e-mail adresimiz ve 0 (312) 285 81 23 irtibat numaramızdan bizimle irtibata geçiniz.

Hemen Soru Sor

Sorular en kısa sürede size sms veya email yolu ile cevaplandırılır. (Kayıtlarda verilen Gsm Numaraları Gizli Tutulmaktadır.)