ISO/IEC 25051 Yazılım Mühendisliği – Sistem ve Yazılım Kalite Gereksinimleri ve Değerlendirme (SQuarRE) – Kullanıma Hazır Yazılım Ürünü (RUSP) kalitesi için Gereksinimler ve Test Talimatları


ISO/IEC 25051 Standardı ticari olarak kullanıma hazır ürünlerin üretici tarafından ürün tanıtmalığı ve kullanım kılavuzlarında iddia edilen fonksiyonların uygun şekilde çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesini sağlamaktadır. Sertifikasyon işlemi, lisanslı laboratuvarlar eşliğinde testler yapıldıktan sonra sonuçlanır.
Türkiye'de, Başbakanlık genelgesi ile; TS 13298 standardı içinde bulunan ISO/IEC 25051 standardı sertifikası almak zorunludur.


EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ
Ekonomi Bakanlığının , 2015-8 sayılı Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Hakkında Karar kapsamında, Hizmet Sektörü Belgelendirme ve Danışmanlık Destekleri kapsamında Madde 5 ve Madde 7 uyarınca, belgelendirme için %50 oranında ve yıllık en fazla 50.000 ABD Doları, danışmanlık/eğitim giderleri için 15.000 ABD Doları tutarında desteklenir. https://www.ekonomi.gov.tr/portal/content/conn/UCM/uuid/dDocName:EK-252317

* Ayrıntılı bilgi ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen bbs@bbsas.com.tr e-mail adresimiz ve 0 (312) 285 81 23 irtibat numaramızdan bizimle irtibata geçiniz.

Hemen Soru Sor

Sorular en kısa sürede size sms veya email yolu ile cevaplandırılır. (Kayıtlarda verilen Gsm Numaraları Gizli Tutulmaktadır.)